День вишиванки — народне свято

День вишиванки — свято, що об’єднує. І нехай воно принесе Україні добробут, процвітання та повагу інших народів.

День вишиванки — народне свято. Він виник 2006 року зі суспільної ініціативи чернівецьких студентів. Історія цього свята незвичайна й цікава. Леся Воронюк, колишня студентка Чернівецького національного університету, зараз українська письменниця, захопилася шануванням традиційного українського одягу свого однокурсника.

Він, бажаючи підкреслити свою українську самобутність та індивідуальні смаки, постійно носив тільки українські вишиванки. Леся запропонувала своїм однокурсникам підтримати його приклад й одночасно в один із днів одягнути вишиванки. Цю ідею підтримали не тільки однолітки, а й викладачі. Щороку прихильників цієї ініціативи ставало дедалі більше, навіть і в інших регіонах України.

З 2015-го ініціатива дістала державну підтримку, і щороку третього четверга травня всі одягають вишиванки. Ця традиція набирає обертів не лише серед наших співвітчизників, а й в українських діаспорах за кордоном.

Цього року до Дня вишиванки присвячено різноманітні акції, культурні заходи як у самій Україні, так і за її межами. Найбільш незвичайна акція «Народжені у вишиванках».

Вона розпочалася в Чернівцях і поширилася в інших містах. 2018-го її підтримують у Канаді, Таїланді, Туреччині, Австралії, Хорватії. Немовлятам подарують перші в їхньому житті вишиті українські сорочки.

День вишиванки підтримують багато трудових колективів організацій та підприємств. Не виняток і КП «Володимирський ринок». За ініціативи директора Литвина О. С. весь колектив одягнеться 17 травня в український одяг і таким чином засвідчить свою шану українській культурі й традиціям.

17 травня в столиці заплановано чимало цікавих заходів, присвячених Дню вишиванки. Розповімо про деякі з них.

Мегамарш у вишиванках

Щорічний захід розпочнеться о 14 год біля Золотих воріт.

Концерт у Національній філармонії України

Національний духовий оркестр України презентує твори українських композиторів різних поколінь та регіонів — Центральної, Західної та Східної України.

Зокрема, будуть представлені дві прем’єри: буковинця Олександра Бродовинського та молодого композитора родом з Івано-Франківська Едварда Кравчука. За диригентським пультом — майстриня звукової вишивки Вікторія Жадько.

Концерт відбудеться о 19 год.

Виставки українських костюмів

Національний музей українського народного декоративного мистецтва та Музей Івана Гончара відкриють виставки традиційного українського одягу XVII–ХХ століть.

Тут можна ознайомитися з історією костюма, різноманіттям української вишивки, дізнатися багато цікавого від працівників музеїв.

Свято вишиванки для всієї родини

Для шанувальників конкурсів та розваг відбудеться свято в ТРК «Проспект».

Працівники центру організовують майстер-класи для малюків, зустріч зі справжнім роботом в українському вінку. На святі звучатиме національна музика у виконанні тріо бандуристок.

День вишиванки — свято, що об’єднує. І нехай воно принесе Україні добробут, процвітання та повагу інших народів.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Последние Статьи
Звіт про управління комунального підприємства "Володимирський ринок" за 2021 рік
Звіт про управління комунального підприємства "Володимирський ринок" за 2021 рік ...»
24.05.2022    Просмотров: 43
Фінансова звітність КП "Володимирський ринок" за 2021 рік
   1. Звіт незалежного аудитора щодо фінансової звітності комунального підприємств ...»
24.05.2022    Просмотров: 28
ПРО СТРУКТУРУ, ПРИНЦИПИ ФОРМУВАННЯ ТА РОЗМІР ОПЛАТИ ПРАЦІ, ВИНАГОРОДИ, ДОДАТКОВОГО БЛАГА КЕРІВНИКА ТА ЗАСТУПНИКА КП "ВОЛОДИМИРСЬКИЙ РИНОК"
17.05.2022    Просмотров: 41