У червні Володимирський ринок відзначає свій піввіковий ювілей.

Секрети старого й нового Володимирського ринку

У червні Володимирський ринок відзначає свій піввіковий ювілей. День «народження» будь-якого підприємства має сакральне значення, та в який саме день далекого тепер 1968 року відкрили «новий» Володимирський ринок.

Кияни старшого віку добре пам'ятають, що «старий» Володимирський ринок свого часу займав місце, де зараз стоїть Палац «Україна». У XIX столітті тут виникли торгові ряди, де час від часу проходили ярмарки, на які з'їзджалися селяни з навколишніх сіл та продавали продукти харчування і різноманітне збіжжя. У 1960 році на місці ринку вирішили звести Палац «Україна».

Але ринок у цьому місці постановили зберегти. Проект нового критого ринку розробив архітектор Г. Ратушинський. У 1965-у почали будувати «новий» Володимирський, і за три роки потому тут уже урочисто перерізали червону стрічку. На новенькому об'єкті ще йшли останні опоряджувальні роботи, а ринок уже працював і його бухгалтери найпершу звітність про обсяги виторгу й валову виручку здали в червні, рівно 50 років тому.

Будівля ринку мала свої секрети. Хто прийде на Володимирський, обов'язково зверніть увагу на «стелю» торгового залу. Вона має куполоподібну форму й високим шатром, ніби зоряне небо,  висить над торговими рядами, не «опираючись» на жодну опору! Це — унікальна конструкція! На свій час вона стала справжнім архітектурним проривом.

Та й сьогодні навіть такі дахи перекривають не більше, ніж з півдесятка великих споруд Києва. Їх можна побачити над «Будинком меблів», що біля станції метро «Дружби народів», над Житнім ринком. Архітектори називають такі перекриття конструкціями з подвійною кривизною. Простіше кажучи, це - «рідні сестри» так званих вантових мостів (у Києві це — Московський міст, Залізничний та міст на Рибальський острів).

З того часу багато води в Дніпрі стекло. Ринок пережив багато подій, і святкових, і не надто. Але зараз це — один із трьох центральних критих ринків міста, що перебувають у муніципальній власності та — найуспішніше комунальне підприємство Києва, що з поміж майже 1909 інших столичних КП займає п'яте місце серед платників податків.

Останні три роки, коли директором ринку став Олександр Литвин, підприємство динамічно розвивається. Доходи за січень-травень 2018 року в порівнянні з минулим роком зросли більш ніж на на 20%. Підприємство постійно нарощує обсяги сплати податків у бюджет міста.

Йде постійна модернізація технологічного устаткування. Так, нещодавно тут встановили найсучасніше холодильне обладнання. Зараз на ринку готуються до ремонту й часткової реконструкції головної будівлі.

- Усе сплановано, визначені чіткі та гнучкі графіки ремонту покрівлі й окремих секцій будівлі, - розповідає директор КП Олександр Литвин. - Плануємо провести роботи так, щоб не зашкодити діяльності підприємців, які орендують у нас торгові місця. В усіх питаннях ми відчуваємо підтримку міської влади. Особливо я вдячний за розуміння та сприяння в розвитку нашого підприємства меру Києва Віталію Кличку.

- У нас працює гастрономічний відділ, де ви можете знайти основні продукти харчування, - розповідає заступник директора з розвитку та комерційної діяльності Маргарита Могилевич. - І цей напрям у діяльності в найближчий час плануємо розширити — за рахунок власного фасування сипучої групи продуктів — круп та цукру. Чудово й те, що зараз, коли в країні ціни ростуть постійно, керівництво ринку дбає і про інтереси людей з невисокими зарплатами. До речі, ці групи товарів ринок постачає і в дитячі садочки, медичні заклади, військові госпіталі, де лікуються бійці АТО.

Зрозуміло, що успішна робота підприємства дає і значний соціальний ефект. Сьогодні Володимирський ринок забезпечує робочими місцями понад ста осіб. Це важливий соціальний чинник. Окрім того, ще й додаткові податкові надходження в бюджет міста.

У день 50-річчя підприємства дирекція КП «Володимирський ринок» організувала для підприємців святковий концерт. Перед численними глядачами виступив відомий київський рок-гурт «Колодій» на чолі зі своїм фронт-солістом Павлом Колодієм.

Последние Статьи
Акційна пропозиція «Святкуйте пасху разом з Володимирським ринком»
Шановні мешканці та гості столиці! Підприємці Володимирського ринку починають весняні пасхаль ...»
11.04.2019    Просмотров: 11
Корисність сухофруктів та розвантажувальні дні
Триває третій тиждень Великого посту. Нагадаємо, що можна вживати цього тижня, який триватиме з 25 п ...»
27.03.2019    Просмотров: 21
Друга неділя Великого посту – користь вживання овочів та фруктів
. Пішов другий тиждень великого посту з 18 до 24 березня. Розповімо про харчові особливості другого ...»
21.03.2019    Просмотров: 33