Кожна держава має свої символи, що робить ії особливою та підкреслює історичні події держави.

Одним з головних символів держави є Прапор.

Кожна держава має свої символи, що робить її особливою та підкреслює історичні події держави. Одним із головних символів держави є Прапор. Він змінювався протягом часу. Згадаймо історію його розвитку.

Народ України багато століть боровся за свою свободу. Основними захисниками меж України були козаки. У козацьку добу прапори мали прямокутну або так звану скошену форму. Традиційними мотивами козацьких знамен були блакитні полотнища із золотими чи жовтими зображеннями гербів, небесних світил, зброї, постатей святих тощо.

Лицевий бік полкових і сотенних корогв був національною емблемою із зображенням козака в золотому чи жовтому щитовому полі на блакитному полотнищі, а зворотний – полковою чи сотенною емблемою відповідного кольору зі встановленим зображенням.

У березні 1848 року в Австрійській імперії вибухнула революція — «Весна народів». Ці події стали поштовхом для українського національно-визвольного руху. 2 травня за сприяння тодішнього губернатора Галичини і Володимирії графа Франца Серафа Стадіона фон Вартгаузена і Таннгаузена було утворене перше політичне представництво галицьких русинів – Головна Руська Рада. Основними принципами своєї діяльності вона проголосила: вірність цісареві Фердинандові І, «конституційному царю Галичини й Володимирії», та його нащадкам; зміцнення і розвиток «нашої руської народності».

Руська Рада відновила використання герба Руського королівства (Галицько-Волинської держави) ХІІІ–XIV століття із зображенням золотого лева на синьому тлі. Національними прапорами вважалися синьо-жовті та жовто-сині (вживалися обидва варіанти).

Протягом 1918–1920 років в УНР (Українська Народна Республіка) національний прапор двічі змінювали. Спочатку це зробив Михайло Грушевський — голова Центральної Ради та перший президент України. Будучи істориком, він вважав, що в традиціях українців прапор повинен бути з блакитним тлом і золотим малюнком на ньому, кількість зірок показує кількість українських земель, що об’єдналися в одну державу.

Прапор у його теперішньому вигляді з’явився в 1990-ті роки, коли відбулася Революція на граніті. 14 березня 1990 року український прапор майорів у містечку Стрий, а через дев’ять днів — над Тернопільською міською радою, потім у Львові, Івано-Франківську та Житомирі, а через деякий час синьо-жовта хвиля патріотизму докотилася до столиці, де в липні 1990 року над Київрадою також було піднято наш прапор.

23 серпня 1991 року група народних депутатів внесла синьо-жовтий український прапор у сесійний зал Верховної Ради. Якраз до цієї події і приурочений Указ Президента України Леоніда Кучми «Про День Державного Прапора України» № 987/2004. Сьогодні цей прапор як реліквія урочисто зберігається під склом у музеї ВРУ.

Последние Статьи
Медовий спас
            Спасами у народі називають три свята, які пов’язані з Хрис ...»
14.08.2019    Просмотров: 20
Успенський піст
З 14 серпня починається Успенській піст. Цей піст є невеликим за розміром бо продовжується дві неділ ...»
12.08.2019    Просмотров: 15
Рослинне молоко на Володимирському ринку
  У останній час популярним та модним стало вживання рослинного молока, що виробляється з рі ...»
22.07.2019    Просмотров: 58