Державна служба України з надзвичайних ситуацій пропонує проводити навчання у трудових колективах по боротьбі з вогнем

Пожежа – лихо, що може виникнути спонтанно та неочікувано. Зіпсоване і знищене майно, втрата близьких та коханих людей – все це чинники цього зла.

Пожежа – лихо, що може виникнути спонтанно та неочікувано. Зіпсоване і знищене майно, втрата близьких та коханих людей – все це чинники цього зла. Особливі трагедії з’являються, коли пожежа виникає у багатолюдних місцях, адміністративних будівлях, на території виробничих потужностей.

В цих випадках потрібні не тільки швидкі дії, але й холодний розрахунок, розсуд та знання про сутності самої пожежі, протипожежних засобів, та вміння користування ними.

Для цього Державна служба України з надзвичайних ситуацій пропонує проводити навчання у трудових колективах по боротьбі з вогнем, використовуючи первинні засоби пожежегасіння, а саме: вогнегасники, протипожежні кошми та пожежні кран-комплекти. Керуючись саме цим, адміністрація КП «Володимирський ринок» запросила до ринку пожежників-рятувальників державної пожежно-рятувальної частини №8 на чолі з капітаном служби цивільного захисту Романом Будзаном, начальником 8-ДПРЧ ГУ ДСНС України у м. Києві.

  • Романе, які особливості пожежної безпеки має Володимирський ринок?

  • Володимирський ринок відноситься до найбільш складних з погляду  можливих сценаріїв у разі пожежі об’єктів з масовим перебуванням людей. Тому, що ринок щодня відвідують тисячі киян та гостей столиці. В критій частині ринку знаходяться та зосереджуються склади з продуктами харчування та промисловими товарами, що можуть горіти та тліти довгий час, викликаючи шкідливі отрутні димові виділення.

  • Пане Романе, розкажіть, будь ласка, що потрібно робити в першу чергу, коли виникла пожежа?

  • Перелікуємо необхідні дії. По-перше, потрібно відразу визвати  пожежну службу за номером 101. Протягом телефонного дзвінку диспетчер оперативно-координаційного центру з’ясовує необхідну інформацію, що допоможе здійснити аналіз ступеню пожежної небезпеки, особливості будівлі й інше. Будьте витриманими зі спеціалістами, так як вся інформація, яку вони з’ясовують необхідна нам пожежникам, щоб вчасно й ефективно загасити вогонь.

  • Інформація оперативно-координаційного центру швидко надходить до пожежної частини, і команда рятувальників виїжджає на вказану адресу. На жаль, у де яких випадках, із-за заторів на дорогах, пожежний автомобіль вимушений затримуватися. Саме тому самостійні дії первинного гасіння вогню є необхідними, так як і виклик пожежної охорони.

  • Романе, що ми маємо знати про пожежу?
  • За статистикою Міжнародного технічного комітету із запобігання й гасіння пожеж, у країнах, які входять до цієї міжнародної організації, близько 20% загорянь ліквідується первинними засобами пожежогасіння. Розповімо про протипожежні засоби, які допоможуть до приїзду професійної пожежної допомоги. По - перше, це вогнегасник.

  • Для того, щоб використовувати вогнегасник необхідно зняти пломбу і відокремити пристрій блокування або запобіжної чеки. Конче необхідно пам’ятати, що відмітки індикаторів тиску закачаних вогнегасників перебувають у межах робочого діапазону (у зеленому секторі шкали індикатора), залежно від температури експлуатації. Далі слід направити раструб для вогнегасника на вогнище спалаху (приблизна дистанція дії речовини – 3 метри). Крім вогнегасника можливо використовувати пожежний кран-комплект, противожежну кошму.

До нього входить пожежний рукав до 20м, пожежний ствол, сухотруб. Коли сталася пожежа необхідно вийняти з поворотної касети пожежний рукав з приєднаним до нього стволом, повністю розмотати його та відкрити замочний вентиль. Потім обрати найбільш зручний режим подачі струменю води, прямуючи пожежний ствол в зону горіння, щоб почати гасіння пожежі. Але слід пам’ятати, що категорично забороняється використовувати пожежний кран-комплект для гасіння пожеж класу В (горіння рідких речовин або твердих речовин, які розтоплюються), класу D (горіння металів та їх сплавів) та додаткового класу E (пожежі, пов'язані з горінням електрообладнання).

Ми, адміністрація та колектив Володимирського ринку щиро дякуємо Романа Петровича за корисне навчання та цікаву відповідь. Ми сподіваємося, що це досконале навчання допоможе Володимирському ринку ніколи не знати лиха – пожежі!

Последние Статьи
Медовий спас
            Спасами у народі називають три свята, які пов’язані з Хрис ...»
14.08.2019    Просмотров: 20
Успенський піст
З 14 серпня починається Успенській піст. Цей піст є невеликим за розміром бо продовжується дві неділ ...»
12.08.2019    Просмотров: 15
Рослинне молоко на Володимирському ринку
  У останній час популярним та модним стало вживання рослинного молока, що виробляється з рі ...»
22.07.2019    Просмотров: 58