Приводом для появи католицького свята стало бажання Галасія Першого Римського протидіяти святкуванню луперкалій

у 1969 році Католицька церква перевела свято, як необов’язково, а православна церква згадує мучеників в інші дати.

 

14 лютого відмічається День закоханих або День Святого Валентина. Це свято має довгу та цікаву історію.

Мало, хто знає, що свято кохання декілька разів намагалися втримати у рамки пристойної та цнотливого, невинного кохання і кожен раз це свято вибиралося з рамок соромливості і представлялося як день пристрасного та відвертого кохання. День святого Валентина – це християнське свято, що було призване замінити собою розгрузнете римське свято – луперкалій.

Луперкалії – це теж свято кохання, яле язицьке, з елементами вільного кохання та нестримними стосунками. «Lupercalia» – давньоримський фестиваль еротизму на честь богині «божевільного» кохання Juno Februata. Саме в честь цього свята був названий мсяць.

Місце, де вовчиця за легендою вигодувала майбутніх засновників Риму Ромула і Рема, вважалося у римлян святим. Щороку з 13 по 15 лютого тут проводили свято, зване «Lupercalia» (від лат. Lupa – вовчиця, латинський омонім – «блудниця»), під час якого в жертву приносилися тварини. З їхніх шкур виготовлялися батоги і після бенкету, молоді люди брали батоги зі шкіри жертовних тварин і виходили в місто пороти жінок. Головною частиною Луперкалій були голі чоловіки, які несуть ремені зі шкіри цапа, які бігли повз жінок і били їх; жінки охоче підставляли себе, вважаючи, що ці удари дадуть їм плодючість і легкі пологи.

Це стало дуже поширеним ритуалом в Римі, в якому брали участь навіть члени знатних родин. Записи кажуть, що навіть Марк Антоній біг як Луперцій. Наприкінці урочистостей жінки теж роздягалися догола. Луперкалії завершувалися своєрідною лотереєю. Дівчатка-підлітки писали в записках свої імена і поміщали ці записки в величезну урну, а потім кожен чоловік витягували з урни ці записки. Дівчинка, ім’я якої витягав чоловік, ставала його сексуальним партнером на цілий рік до наступного свята. Таким чином у людей свято асоціювалося з вільною любов’ю. Ці свята стали настільки популярними, що навіть коли інші язичницькі свята, були скасовані з приходом християнства, це свято ще довгий час існувало, незважаючи на заборони.

Луперкалії суперечали християнському погляду на кохання та стосунки між чоловіком та жінкою. Саме тому у 494 році н. е. Папа Геласій I спробував заборонити Луперкалії. Святу, яке прийшло на заміну Луперкаліям, був призначений небесний покровитель – святий Валентин.

Але святих, які носили ім’я Св. Валентин було декілька. Щонайменше троє святих Валентинів були римськими мучениками. Один був священиком і лікарем у Римі, другий — єпископом у Терні (Італія), третій жив у Єгипті приблизно у 100–153 роках. Декілька слів про святих. Римський Валентин загинув 269 року (часи імператора Клавдія II), тернійський — 197-го.

Обидва були поховані на одному цвинтарі (поблизу сучасних воріт Порта дель Пополо у Римі, які тепер часто називають «воротами Святого Валентина»). Останки першого Валентина  (римського священика і лікаря) згодом зберігалися в одній із церков Рима. 1836 року Папа Римський Григорій XVI передав останки церкві в Дубліні, де вони зберігаються досі. Останки другого Валентина Інтерамінського (III век) нині перебувають у базиліці Святого Валентина в Терні — місті, де він колись був пастирем.

Святий мученик Христов Валентин відбувався з Родостола, Мизийского міста. Він був воїном і перебував на службі у Ігемона тієї країни Авсолана. У країні тим було багато ідолопоклонників, що приносили жертви язицьким богам, тому як правителі країни під загрозою мук і страти змушували людей поклонятися ідолам. На християн же і Церкву христову здійснювалися безперервні гоніння і лагодилися жорстокі розправи над усіма, в Христа що повірили. Святий Валентин був одним з тих, хто відкрито і сміливо оголосив себе християнином і, прославляючи Істинного Бога, проклинав бездушних ідолів. За ці благі діяння, він разом з іншими християнами був схоплений язичниками і приведений на судилище, де їх змушували возжечь паління перед ідолом Аполлона. Валентин виявив свою повну готовність зазнати за Христа усі страждання, за що їх обох засудили до усікновення мечем. Їх відвели за місто і відсікли глави обом. Святому мученикові Валентину було 30 років, коли він прийняв смерть за Христа. В жітії св Валентинів немає місця плотському коханню, вони загинули за любов до Христа і сповідували любов до ближнього. Але повернемося до історії.

Луперкалії поступово відступили, але День Св. Валентина поступово став преображатися. В ньому знов почалися відмічатися риски таємного та забороненого кохання. Так у 17 століття, житіє Св. Валентина Римського овівали міфи про те, що він таємно вінчав пари закоханих супротив волі імператора, тому був схвачений та вбитий. Саме у 17-18 столітті народився звичай дарувати валентинки-листівки коханим, освідчуватися їм.

Маленькі листівки стали першими ластівками, що показали істинний таємний сенс свята: любов понад усе, без заборон та перешкод, пристрасть, яку не зупинить навіть смерть. Відзначати свято та освідчуватися в цей день у коханні – це попрати закони суспільства того часу, тому що це відверта дерзкість, крок продиктований невгомонною таємною пристрастю. За три століття характер та сенс свята настільки змінився, що від нього знов відмовилися і Католицька, і Православна церкви. Саме у 1969 році Католицька церква перевела свято, як необов’язково, а православна церква згадує мучеників в інші дати.

Зараз свято св. Валентина знову набуло рис світського та вільного кохання. Свято втратило язицьке нестримне гарячковий норов, але й скинуло сором'язливий покров безневинного божественного кохання. Теперішнє свято – це вільне кохання без меж та заборон.

День – коли закохані прагнуть бути разом, пари - знову відчути пристрасть першого захоплення, таємні закохані – привернути на себе увагу та відкритися у своєму почутті.

Последние Статьи
Володимирський ринок став локацією для багатосерійного проекту «Слід»
                 В кінці липня цього року Володимирськи ...»
15.09.2020    Просмотров: 131
Стихійна торгівля – Не стихійні прибутки за небезпечний товар
 КП «Володимирський ринок» завжди славився якісними товарами. Продукти харчування, що виглядают ...»
09.09.2020    Просмотров: 33
Фінансова звітність КП "Володимирський ринок" за 2019 рік
  1. Звіт незалежного аудитора щодо фінансової звітності комунального підприємства "Вол ...»
17.07.2020    Просмотров: 211