Розглямо, що означає натуропатія, історію її виникнення та розвитку

На Володимирському ринку можливо придбати багато продуктів, що використовуються у натуропатії: бджолині продукти, різноманітні спеції, тварині жири, свіжі овочі та фрукти

 

Натуропатія є різновидом альтернативної медицини, яка пропанує людські здібності до самолікування за допомогою природних засобів і методи на їх базі. До різновидів натуропатії відносять фітотерапію -лікування лікарськими травами, гомеопатію, масаж, водолікування, акупунктуру, музикотерапію, застосування бджолиних продуктів і препаратів з ним, а також лікувальне голодування.

На Володимирському ринку можливо придбати багато продуктів, що використовуються у натуропатії: бджолині продукти, різноманітні спеції, тварині жири, свіжі овочі та фрукти. Розглямо, що означає натуропатія, історію її виникнення та розвитку.

Перші кроки по популяризації натуропатії зробили в XIX столітті основоположники водолікування, німецькі лікарі Винценц Присниц і Себастьян Кнайпп. Себастьян Кнейпп був німецьким католицьким священиком, що прославився своєю методикою водолікування.

У 1848 році Кнайпп захворів туберкульозом, що змусило його удатися до водолікування, яке він потім став використовувати для лікування інших хворих і виробив в цій області свою систему.

Саме поняття "натуропатія" ввів американський лікар Бенедикт Луст в 1902 році, що заснували школу натуропатичної медицини в Нью-Йорку і Айдахо на початку XX століття. У 20-і роки натуропатичний підхід до медицини поширився в різних регіонах Європи і в Північній Америці, а її розквіт припав на середину 60-х - початок 80-х років, тоді люди зацікавилися альтернативними способами лікування захворювань і підтримки здоров'я.

Пройшло багато часу. Використовують лікарі натуропатію у сьогоднішній час? Водолікування Кнейпа використовують у санаторіях Карлових Вар. Саме тут великою популярністю користуються "Ванни Кнайппа для ніг". Ця процедура ґрунтована на чергуванні теплої(28-30 градусів) і холодної (12 градусів) води.

Що відбувається у цей момент? Прискорюється циркуляція крові, за рахунок цього активізуються обмінні процеси, паралельно відбувається очищення організму, зміцнюється серце і судини. З активним кровотоком клітини отримують більше кисню, за рахунок чого покращується їх регенерація і сповільнюються процеси старіння. Крім того є процедури ванни для рук та тіла, прийом чистої води та лікарських настоїв всередину. Спеціалісти кажуть: «Ванни по Кнайппу ніколи не втратять своєї актуальності та популярності серед людей, прагнучих мати хорошу фізичну форму, міцний імунітет і завжди бути в тонусі. Більшість санаторіїв в Карлових Варах досі застосовують цю техніку».

В місті Києві є Академія Натуропатії. Це є спільний спеціалізований проект Інституту Prevent Age та Natural Medicine Academy of Sсience (США). Вона є додатковим спеціалізованим закладом для медичних фахівцев. В Академії  в єдину практичну концепцію зведені прогресивні знання, ґрунтовані як на доказовій медицині, так і на багаторічному авторському досвіді. Серед викладачів доктор натуропатії, що спеціалізується на вивченні сили природних компонентів, італійський фітотерапевт, американський основоположник холістичної медицини, експерт по контрафактним лікам та біологічним добавкам. 12 лютого до Володимирського ринку завітала Свитко Олна Віталіївна - київський натуропат, що розповідала про користь вживання свіжіх фруктів та овочів, спецій та твариних жирів в період простудних захворювань.

https://youtu.be/1fCxMiZJZkc

Але існує і інший погляд на натуропатію. Всесвітня організація охорони здоров'я визначає альтернативну медицину, як набір практик у сфері охорони здоров'я, що не відносяться до основної системи медичної допомоги, використовуючи також термін "додаткова медицина" і відділяючи її від грунтованої на традиціях "народної медицини". У трактуванні ВООЗ йдеться переважно про використання препаратів лікарського походження і анатомічних органів тварин. Стратегія ВООЗ на 2014-2023 роки розглядає можливість застосування народної медицини в комплексі з традиційною, але з деякими обмовками. ВООЗ відмічає, що народні і альтернативні методи лікування можуть завдати людині шкоди із-за використання неякісних або підробних препаратів, через дії некваліфікованих цілителів або неправдиву інформацію, неправильно або пізно встановленого діагнозу, а також із-за відмови від ефективних засобів звичайної медицини.

 

Людина повинна використовувати різні шляхи для підтримки свого здоров’я та довголіття. Натуропатія-одна з них. Чим більше людина знає, як може допомогти собі, тим більше шансів на повноцінне та щасливе життя. Але натуропатія не є панацеєю від всіх проблем, пов’язаних зі здоров’ям. Це лише ще одна можливість використовувати внутрішні сили організму та потенціал природи на користь довголіття.

Последние Статьи
Володимирський ринок став локацією для багатосерійного проекту «Слід»
                 В кінці липня цього року Володимирськи ...»
15.09.2020    Просмотров: 130
Стихійна торгівля – Не стихійні прибутки за небезпечний товар
 КП «Володимирський ринок» завжди славився якісними товарами. Продукти харчування, що виглядают ...»
09.09.2020    Просмотров: 32
Фінансова звітність КП "Володимирський ринок" за 2019 рік
  1. Звіт незалежного аудитора щодо фінансової звітності комунального підприємства "Вол ...»
17.07.2020    Просмотров: 210