У лютому КП «Володимирський ринок» на сторінках інтернет-сайта «Вечірній Київ» починає випускати інформаційний блог «Розумний споживач».

Щонеділі читачі дізнаються про те як через вживання продуктів харчування підтримувати своє здоров’я та хороший фізичний стан.спростують харчові стереотипи та ознайомляться з корисними порадами та досвідом спеціалістів-експертів.

У лютому КП «Володимирський ринок» на сторінках «Вечірнього Києва» починає випускати інформаційний блог «Розумний споживач». Щонеділі читачі дізнаються про те як через вживання продуктів харчування підтримувати своє здоров’я та хороший фізичний стан, спростують харчові стереотипи та ознайомляться з корисними порадами та досвідом спеціалістів-експертів.

Раціональність – риса сучасного суспільства. Вона поширюється на всі важливі процеси життя людини, в тому числі на вживання продуктів харчування. Людина перетворюється на споживача, який не тільки вгамовує свій природній голод для продовження біологічного існування, але ставить певні вимоги як до самого процесу вживання їжі та і до її складу. Раціональне споживання спростовує відому фразу "Ми є те, що ми їмо", на «ми їмо саме те, щоб стати такими якими бажаємо». Перша фраза показує взаємозв’язок між вживанням і станом людини, друга показує, що процес вживання можливо зробити контрольованим. За допомогою вживання можна продовжити життя та покращити здоров’я, контролювати свою вагу та получати насолоду, демонструвати свої життєві та культурні принципи і, навіть, змінити світ!

Ми запитали у наших експертів, що означає для них розумне споживання.

Олена Світко – лікар-натуропат: «Розумне споживання –  це корисність».

Своїм пацієнтам я розповідаю про отримання користі від вживання продуктів харчування». В своїй лікарській практиці використовую продукти харчування для оздоровлення організму, продовження активного та якісного життя своїх пацієнтів. Протягом багатьох років вивчаю вплив кожного продукту на організм, його складові: хімічних склад, наявність вітамінів та мікроелементів. Наша зовнішність та краса залежить від якості та складу продуктів харчування, що ми вживаємо. Наука натуропатія доводить, що людський організм мов складний сканер розповідає власнику про свої потреби, і тому до нього частіше потрібно прислухатися, аналізувати свої смаки та переваги у їжі.  

Олексій Дробязко – багаторазовий чемпіон України з кіокушин карате, багаторазовий призер Європи, тренер-викладач: «Розумне споживання –  це баланс».  

Балансоване вживання продуктів харчування дозволяє отримувати всі необхідні важливі речовини: білки, жири, вуглеводи, вітаміни та мінерали. Як спортсмен, я добре пам’ятаю про певний енергетичний вплив кожного продукту на людський організм. Правильне харчування – це дотримання певного енергетичного  балансу між тим, що потрапляє до нас з їжею, і тим, що ми використовуємо у щоденному житті». Людина часто забуває, що їжа, як гарно вона не виглядала, все рівно в людському організмі розкладується на складові білки, жири, вуглеводи, вітаміни та мінерали. І зовнішній огляд людини, відразу показує, що вона полюбляє їсти. Зайві калорії відкладаються у зайві кілограми, відбувається обвисання м’язів, порушення лімфатичного відтоку та мікроциркуляції. Своїм учням я передаю не тільки спортивну майстерність, але й вміння використовувати їжу для створення свого тіла. Фізичні вправи та продукти харчування – мов різці скульптора, доводять до фізичної досконалості людське тіло. Краса спортсменів доводить про це.

Протоієрей Сергій Коцар – настоятель храму Преображення Господнього м. Київ. «Розумне споживання – вживання продуктів харчування для духовного та тілесного очищення віруючого». Православне харчування - це здорова їжа, яка сприяє духовному або тілесного очищення, зміцнення сил. Обмеження на вживання тих чи інших харчових продуктів і напоїв називаються постом. Він є невід'ємною частиною православного світосприйняття. Щорічно піст займає від 178 до 212 днів на рік. У православному календарі віруючий може знайти вказівку, які продукти дозволено їсти в той або інший період, дату, церковну подію. Строки та правила проведення постів залишаються незмінними з моменту їх виникнення протягом багатьох століть.

Галина Климчук – завідувач відділу організації роботи лабораторій Держспоживслужби в Київській області та м Києв: «Розумне споживання – це якість».

Продукти харчування мають для людини цінність тільки в тому випадку, коли вони вирощувалися з дотриманням державних вимог, транспортувалися та зберігалися у певних вимогах. Державні стандарти щодо вирощування, транспортування, зберігання та переробки продуктів гарантують покупцю отримання продукту з максимальною споживчою користю. Саме тому, кожна людина повинна вміти обирати якісні для себе продукти, вміти відрізнити їх від пошкоджених, зіпсованих, оброблених хімічними речовинами. Наш відділ кожного дня слідкує за якістю продуктів харчування на Володимирському ринку, але кожна людина взмозі частково оцінити якість продуктів самотужки, користуючись порадами спеціалістів, щоб зберігати здоров’я собі та близьким.

Розумне споживання – це складна та різноманітна тема.  Ознайомившись з думкою експертів, розумієш, що певні вимоги людини до продуктів харчування виникли під впливом культурних, релігійних та інших факторів. Також на  споживчі вимоги вплинуло розширення пропозиції щодо товарів та їх доступність на продовольчому ринку. Саме тому розумне споживання має багато сенсів. На сторінках нашого блогу ми будемо ретельно розглядати від чого залежить наш вибір, і як зробити своє споживання свідомим та контрольованим, щоб воно як найкраще задовольняло нашим очікуванням та потребам.

 

Последние Статьи
Ураза-байрам: святковий плов, солодощі та м’ясо
Ураза-байрам — велике свято для мусульман. Його відзначають після 30-денного посту Рамадан. Свя ...»
13.05.2021    Просмотров: 27
Як вибрати квіти для балконів та саду
Цікава інформація про квіти Рослини — це живий організм із певними вимогами до освітлення, темпер ...»
06.05.2021    Просмотров: 28
Великдень у місті: традиції Києва ХІХ століття
Великдень – особливий день для християн. Про те, як святкували його у Києві розповіла Вікторія Сухор ...»
30.04.2021    Просмотров: 66