Горіхи та горіхове борошно - альтернатива тваринному білку

Горіхи та горіхове борошно - альтернатива тваринному білку

Часто у людини, яка відмовляється від тваринного білка внаслідок переходу до рослинного харчування  (вегетаріанство або веганство) виникає питання: «Чим замінити тваринний білок?». Багато екомагазинів та сайтів рекомендують використовувати горіхи та горіхове борошно для приготування страв, як додаток до перекусу або для приготування  білкових коктейлів та рослинного молока.

Ми попросили власника олійні холодного віджиму «Олія Fresh» Сергія Токарського розповісти про горіхи та горіхове борошно та порадити на що звернути увагу споживачу.

 «Користуються попитом та мають найбільшу цінність такі горіхи як  кедровий, волоській, мигдаль, кокос, арахіс та  фундук. Горіхи містять важливі мікроелементи та вітаміни, корисні жири та легкозасвоювані білки. Крім того, горіхи благотворно впливають на імунну систему, зміцнюють кістки та підвищують рівень гемоглобіну», - розказав Сергій Токарський. 

Волоський горіх позитивно впливає на роботу головного мозку. Безліч експериментів довели, що люди, які вживали горіхи, краще навчалися, у них знижувався рівень тривожності.

Кедровий горіх -  підвищує хороший холестерин, покращує шкіру людини, волосся та нігті.

Мигдаль корисним чином впливає на циркуляцію крові та імунітет. Жирні кислоти захищають організм від надмірної концентрації глюкози в крові. Тому мигдаль рекомендують людям з цукровим діабетом. 

Крім горіхів великим попитом користується борошно з них. Борошно використовують для приготування веганських або вегетаріанських страв, десертів, кондитерських виробів. Борошно виготовляють з макухи та шроту горіхів. Це відходи виробництва якісної горіхової олії. (зсилка) Після відділення олії, горіхову стружку (макуху або шрот) сушать гарячим повітрям, змізерніють – таким чином виготовляється горіхове борошно, яке потрібно зберігати в спеціальній упаковці у темному місці при певній температурі.

Борошно відрізняється від горіхів структурою та кількістю поживних речовин, так як горіхи віддали частину своїх корисних речовин олії, а частина залишилася у м’якоті горіха - макусі та шроту. Спільна властивість макухи та шроту — це значне пришвидшення метаболізму, здатність виводити з організму шкідливі токсини та шлаки, а це допомагає безпечно схуднути у найкоротший термін. 

Шрот та макуха, що отримуються в процесі віджимання олії мають унікальні поживні та енергетичні властивості. Наприклад - білки, що входять до складу горіхів, в горіховому шроті та макусі перетворюються в особливу протеїнову групу, що складається з таких амінокислот, як триптофан, метіонін, лізин, цистин та інші.

Калорійність горіхового борошна, у порівнянні з цілим горіхом, зменшується до 50%. Саме за низьку калорійність так полюбляють горіхове борошно всі, хто хоче схуднути та ретельно слідкує за вагою. 

Горіхове борошно, на відміну від горіху, знежирено, жири складають до 30%. Саме за кількістю жирів в структурі рослинного борошна можливо зрозуміти з чого воно вироблялася - з макухи чи зі шроту. 

У борошна зі шроту процент жиру складає до 7%. Це свідчить, що горіхову сировину нагрівали до високих температур та обробляли хімічною речовиною для більшого виходу олії. Борошно зі шроту бідне на вітаміни, що руйнуються та вимиваються під дією пари. Але концентрація протеїну та мікроелементів в шротах набагато вища, ніж в макусі. Шроти мають розсипчасту структуру та зберігаються значно довше – до 12 місяців.

Якщо в рослинному борошні показник жиру до 30%, то таке борошно виробляли з макухи. Макуха має більш високу поживну та енергетичну цінність ніж шрот. Завдяки нетермічній обробці продукт зберігає всі корисні властивості цілого горіху: вітаміни та мінерали, ферменти, полінасичені жирні кислоти, інші корисні елементи м’якоті. Завдяки високому вмісту жиру макуха зберігається не довше 6 місяців, при порушенні умов зберігання швидко гірчить.

Підведемо висновки – якщо при споживанні горіхового борошна  важливішим є рослинний білок та максимально знежирений продукт, то горіхове борошно зі шроту буде найкориснішим. 

Якщо потрібно максимально отримати природні корисні речовини горіху: вітаміни та мікроелементи, то потрібно обирати борошно з макухи. 

Необхідно пам’ятати, що борошно має протипоказання – індивідуальну непереносимість певного виду горіхів також може викликати патології шлунково-кишкового тракту. Тому в їжу потрібно вводити горіхове борошно поступово до 4 столових ложок в день, додаючи в супи, каші, салати, кефір, йогурт, різні випічки для надання смакових якостей. 

На основі  горіхового борошна виготовляють відмінні протеїнові коктейлі, які служать дуже корисним підживленням для спортсменів. 

Последние Статьи
Ураза-байрам: святковий плов, солодощі та м’ясо
Ураза-байрам — велике свято для мусульман. Його відзначають після 30-денного посту Рамадан. Свя ...»
13.05.2021    Просмотров: 27
Як вибрати квіти для балконів та саду
Цікава інформація про квіти Рослини — це живий організм із певними вимогами до освітлення, темпер ...»
06.05.2021    Просмотров: 28
Великдень у місті: традиції Києва ХІХ століття
Великдень – особливий день для християн. Про те, як святкували його у Києві розповіла Вікторія Сухор ...»
30.04.2021    Просмотров: 66