Сьогодні ми поговоримо про те як обрати якісне взуття, поєднуючи красу, тенденції моди та зберегти здоров’я ніг.

Для цього ми попросили експертів поділитися корисною інформацією щодо підбору взуття.

Сьогодні ми поговоримо про те як обрати якісне взуття, поєднуючи красу, тенденції моди та зберегти здоров’я ніг.

Для цього ми попросили експертів поділитися корисною інформацією щодо підбору взуття.  

Лікар-подолог медичного центру «Medlas» Діденко Юлія Сергіївна розповіла про проблеми, що виникають у  пацієнтів упродовж життя через шкідливе неправильне взуття.

  • Щодня в середньому людина знаходиться до 10-12 годин у взутті. Це майже 62% її активного часу. Саме тому дуже важливо обирати взуття.

Незручне неортопедичне взуття може викликати деформацію стопи, прискорити поперечну плоскостопість. Іноді, зручне взуття для людини є шкідливим для її стопи. Чому так відбувається? Тому, що багато людей, завдяки малої рухомості та сидячому способу життя мають порушення осанки, що призводить до нерівномірного навантаження на стопу, звідси і початок її деформації. Ортопедичне взуття може компенсувати недоліки, але з точки зору зручності, воно дискомфортне на перших порах, тому що стопа вже має неправильну звичку. Але ці тимчасові незручності цілком виправдані подальшим здоровим життям. Якщо не звертати увагу на  деформацію стопи, то з часом розвиваються різноманітні захворювання.

Так, порушення біомеханіки стопи, тобто надмірний тиск конструкції взуття на бокові ділянки ноги людини, латеральні валики, призводить до виникнення міжпальцевих мозолів, що з часом можуть ставати стержневими. У людини виникає нестерпний біль від тиску на таку мозоль. В домашніх умовах якісно знешкодити мозолі може не кожен. В лікарні є спеціальні інструменти, що стерилізуються-це безпечно та ефективно. Але якщо не прибрати причину, мозолі повернуться знову та знову. Також надмірний тиск взуття на стопу може викликати відшарування нігтьової пластини або захворювання-онихолизис. В останній час це поширене захворювання серед молодих жінок. Багато пацієнток звертаються до мене коли знімають шиллак-гель та виявляють білі плями-пустоти на нігтях.

Ці пустоти можуть бути місцем для розмноження інфекційних захворювань та грибків, тому їх видаляють та обробляють спеціальними мазями. Вростання нігтів теж виникає під тиском тісного взуття. Надмірний тиск зверху взуття на стопу призводить до виникнення болю та швидкої стоми ніг.  Крім того, зростає кісточка на великому пальці ніг, що викликає обмеження рухової діяльності, погіршення якості життя людини. На щастя в Києві багато лікарень, що пропонують сканування та аналіз рівномірного навантаження на всі  ділянки стопи. При наявності деформації, можливо використовувати ортопедичні устілки чи ортопедичне взуття.

Висновок: зручність не може бути остаточним фактором для ствердження про правильне взуття, потрібно ще слідкувати за осанкою та навантаженням на стопу.  

Другою проблемою є використання неякісного матеріалу при виготовленні взуття. Якщо нога не дихає, піт, перетворюючись на рідину, стає поживним середовищем для мікроорганізмів, в тому числі грибків. Особливо для жінок, які вдягають синтетичні колготки. Поєднання синтетики та тісного взуття – передумова парникового ефекту та початку грибкового захворювання. Для того щоб такого не відбулося, найкраще обирати взуття з натуральних матеріалів, слідкувати за станом своїх ніг, кольором нігтів. Якщо з’являються відмінності від норми – потрібно звернутися до лікаря.

Здоров’я ніг дуже важливе, але як поєднати його з модними трендами, оскільки сучасні жінки прагнуть бути стильними та модними. Ми попросили Світлану Яценко - власницю магазину італійського взуття «Сан-Ремо» розповісти про такі тренди весняного взуття, які б відповідали рекомендаціям лікаря.

  • Світлано, після порад лікаря-подолога ми шукаємо взуття, легке, не надто вузьке, щоб «дихало», анатомічно підходило власнику. Не заперечують перелічені параметри модним трендам взуття цієї весни?

«По таким параметрам можливо обрати  спортивне взуття з елементами гламуру - яскравих кольорових відтінків та з футуристичними елементами. Таке взуття актуально і під джинси, і під весняні сарафани.

 

Відмінно підійдуть з елегантними стилізаціями туфлі-снікерси. Їх поєднують з одягом будь-якого стилю.

Серед класичного взуття я  пропоную обрати тренд сезону – взуття на низькому каблуку з ледве подовженим та  квадратним миском. Таке взуття підійде до жінок, що ведуть активний, мобільний спосіб життя.

Спеціалісти та стилісти вважають, що взуття потрібно змінювати, щоб не заношувати та давати можливість відновитися. Вони не радять носити одну і ту ж пару частіше двох-трьох раз на тиждень. Взуття необхідно повністю висушувати - тобто давати відпочити хоч би день. Потрібно обробляти черевики взуттєвим дезодорантом та періодично міняти устілки - частенько вони стають непридатними набагато швидше за саме взуття.

Використовуючи перелічені корисні поради експертів, можливо  виглядати сучасно та стильно та слідкувати за станом та здоров’м ніг.  

Последние Статьи
Ураза-байрам: святковий плов, солодощі та м’ясо
Ураза-байрам — велике свято для мусульман. Його відзначають після 30-денного посту Рамадан. Свя ...»
13.05.2021    Просмотров: 27
Як вибрати квіти для балконів та саду
Цікава інформація про квіти Рослини — це живий організм із певними вимогами до освітлення, темпер ...»
06.05.2021    Просмотров: 28
Великдень у місті: традиції Києва ХІХ століття
Великдень – особливий день для християн. Про те, як святкували його у Києві розповіла Вікторія Сухор ...»
30.04.2021    Просмотров: 66