Травень вдалий час для створення свого «квіткового райського куточка» на балконі чи у полісаднику

Ми запросили Тетяну Лизун, що вирощує квіткову розсаду понад 20 років, дати корисні поради щодо вибору квітів для балконів та клумб

Цікава інформація про квіти

Рослини — це живий організм із певними вимогами до освітлення, температури повітря та вологості. Потрібно розуміти ці умови й тоді вирощування квітів буде легким заняттям та принесе багато радості. 

До тіньолюбних рослин належать бегонія та гортензія. 

Бегонія — це чудова тропічна рослина. Вона має різноманітне забарвлення, завдяки чому можна підібрати колір квітки під стиль інтер’єру будівлі та смаку власниці. Бегонія цвіте з початку літа до початку осені. Оскільки це тропічна квітка, під час догляду велике значення має полив та якість води.

 Гортензія названа на честь принцеси Священної Римської імперії. Ця квітка вологолюбна й полюбляє кислий ґрунт. Щоб об’ємні суцвіття рослини не зломилися, турботливі господині до ґрунту додають мінеральні та органічні добрива. Спушувати ґрунт потрібно не рідше ніж тричі на сезон на глибину 5–10 см.

Серед світлолюбних рослин можна виділити петунію, віолу, вербену, маргаритку. 

Дикі квіти петунії завезли до Європи у 1820-му році з Центральної Америки. Петунії потрібне відкрите місце. Хоча вона невибаглива до ґрунту, але якщо є можливість, то краще висаджувати квітку на добре дреновані, не кислі супіщані або суглинні ґрунти. Цвітіння петунії триває аж до жовтня. Якщо вирощувати квіти на балконі, то потрібно пам’ятати: у ящику міститься досить мало землі, тому вона має бути гарно удобреною. 

Залежно від виду віола може рости як на сонячному боці, так і на дещо затіненому. Єдиною умовою стає помірний полив та наявність родючого рихлого ґрунту. Протягом спекотного літа віолу обов’язково потрібно поливати, щоб квітки не дрібнилися.

Полив квітів

Для квітів вода з центрального водопроводу занадто жорстка, тому найкраще відстояти її у відкритому посуді протягом доби, пом’якшити фільтрацією або скип’ятити. Наприклад, поливати бегонію потрібно в той самий час, найкраще вранці, потрібно стежити за вологістю ґрунту.  Щоб не зів’яло листя в літню спеку, води має бути багато. У неспекотну погоду рослину слід поливати через день або раз на кілька днів. Петунія не страждає від короткочасної посухи, гірше для неї застій води. Вона травмується під сильним дощем, тому її треба берегти від механічних пошкоджень. 

Поєднання рослин у квіткових композиціях

Для створення монохромної композиції в невеликому квітнику з близькими або контрастними відтінками можна обрати кілька видів рослин різної висоти й форми: наприклад, високі флокси в центрі, їх можуть обрамляти низькі квітки віоли та між ними трав'янистий багаторічник - хоста.

Більшість сортів троянд мають гарний вигляд поряд із лавандою. Добре впливають на троянду чорнобривці та деревій, які відлякують шкідників. Разом із декоративними злаками (вівсяниця, овес вічнозелений) троянди підкреслюють свою витонченість. З цибулинних із трояндами гармонійно поєднується тільки біла лілія.

Квіти наближають  нас до природи, додають гарного настрою. Створивши «зелений куточок» ви викликатимете повагу та захоплення сусідів, друзів та просто перехожих.

Последние Статьи
Перформанс Маріанни Маслової «Фарба. Папір. Прес» на Володимирському ринку
 Цей захід є завершенням артвиставки графіки «30 видів Києва до 30-річчя Дня Незалежності Украї ...»
31.08.2021    Просмотров: 78
Володимирський ринок як літературний образ у сучасній українській прозі
19 серпня 2021 року відбулася онлайн-церемонія нагородження переможців Міжнародного літературного ко ...»
30.08.2021    Просмотров: 18
Арт-виставка графіки «30 видів Києва до 30-річчя Дня Незалежності України» на Володимирському ринку
  На виставці відвідувачам презентують 30 робот в графічних техніках офорт та суха голка ...»
18.08.2021    Просмотров: 62