Володимирський ринок у часи Голодомору

Володимирський ринок у часи Голодомору

Голодомор 1932-1933 років – страшна трагедія в історії нашої держави, яка забрала життя мільйонів людей. Щоб не повторилися такі події, ми повинні знати і пам’ятати про них.

КП «Володимирський ринок» приєднується до загальноукраїнської акції «Засвіти свічку». В адміністрації на другому поверсі критої частини ринку зроблена траурна композиція з лампадкою та символічними атрибутами.

Архів м. Києва зберіг жахливі історії пов’язані з роботою ринку в період Голодомору. Розповімо про одну з них.

«Натовп тих, що торгують продуктами "кипіла" своєю безформною масою. Для продажу була виставлена в основному ковбаса - "кров'янка", хліба було дуже мало, його продавали у вигляді нарізаних скибочок, і ще саморобні підсмажені перепічки. Товар продавці тримали в руках, побоюючись малолітніх виснажених безпритульних підлітків, переважно хлопчиків, які підкрадалися до торговців ззаду, хапали з тарілок шматки ковбаси або хліба і тут же, не втікаючи, падали на коліна, з'їдали здобуті шматки. Підлітків постраждалі продавці жорстоко били, а ті, терплячі побої, продовжували їсти. Покупці вставали на захист безпритульних, відштовхуючи торговців. Від безвиході діти організовувалися в групи по три-п'ять хлопців, а продавці називали їх "хапугами". Підлітки, що промишляли на базарі, були в основному приїжджими, як правило, що втратили своїх близьких».

Згідно із дослідженнями українських демографів, у той час померло понад 1,5 млн. хлопчиків і дівчаток віком до 10 років.

У спільній молитві згадаймо усіх жертв Голодомору, запалімо свічу пам’яті! Ми маємо усвідомити, щоб цього не сталося більше з нашими дітьми, внуками, нашими правнуками.

Последние Статьи
Історія свята Соборності України
Оформлення соборності відбулося в Києві 22 січня, в першу річницю проголошення ІУ Універсалу. Цен ...»
21.01.2022    Просмотров: 22
Де у Києві пірнати в ополонку: локація та адреси
Адреси локацій: Зона відпочинку «Дитяча», Дніпровський район, р. Дніпро, Венеціанський острів; ...»
18.01.2022    Просмотров: 65
ПРО СТРУКТУРУ, ПРИНЦИПИ ФОРМУВАННЯ ТА РОЗМІР ОПЛАТИ ПРАЦІ, ВИНАГОРОДИ, ДОДАТКОВОГО БЛАГА КЕРІВНИКА ТА ЗАСТУПНИКА КП "ВОЛОДИМИРСЬКИЙ РИНОК"
Розрахункова відомість заробітної плати за грудень 2021р. ...»
17.01.2022    Просмотров: 31