запис першої вінілової платівки (грамплатівки) та ухвалення рішення щодо відкриття стаціонарного роздрібного ринку Володимирського відбулися у 1888 році

Аудіо-запис з історіями про ринок став можливим завдяки підприємцю Володимирського ринку, власнику магазина «Ванілін» Руслану Колеснікову

На початку грудня Володимирський ринок відзначив 133 день народження з музикою та аудіо-історичними оповіданнями про Київ та ринок. Родзинкою цього святкування стала вінілова музика. Вибір музичного супроводу заходу був не випадковим, так як запис першої вінілової платівки (грамплатівки) та ухвалення рішення щодо відкриття стаціонарного роздрібного ринку Володимирського відбулися у 1888 році.

Кінець 19 століття був насиченим на нові технології та історичні події.

Доки інженер Е. Берлінер в США працював над диском, який дозволяв знімати з нього металеву копію, в той самий час Київ накриває будівельна лихоманка, завдяки підприємливості київського аптекаря Івана Ейсмана. Він засновав цегельний завод поблизу озера Глінка (біля нинішньої станції метро «Либідська»), де виготовили жовті цеглини для університету святого Володимира, кадетського корпусу, гімназії.

Забудовники вважали район Нової Забудови (сучасний Голосіївський район), де розташовувався Володимирський ринок, інвестиційно привабливим. Домовласники масово будували прибуткові будинки спеціально для здавання квартир в найми. На той час це був гарантований вклад грошей: рентабельність прибуткових будинків складала 12%, а рентабельність цінних паперів — лише 4%.. Залізничний вокзал, прибуткові будинки, лінії для кінних та парових трамваїв зробили район Нова Забудова економічно перспективним, але йому не доставало статусності. Саме відкриття стаціонарного роздрібного ринку, поруч з якими розташовувалися будинок городинного та приміщення поліції надавали певного статусу району.

Володимирський ринок був оптовим ринком-ярмарком, що працював два рази на тиждень та забезпечував потреби дрібних ремісників. Він розміщувався біля Васильківського шляху, по якому доставлялися продукти споживання для мешканців всієї столиці аж до середини 20 століття. Якщо їхати по Васильківському шляху від Володимирського ринку далі у місто, через півтора кілометра працював Троїцький ринок, а ще через 2 кілометра Бессарабський ринок. Саме адміністрації цих ринків стали проти відкриття нового стаціонарного ринку- Володимирського. Письмова боротьба, підкупи чиновників та безліч жалоб між мешканцями та адміністраціями тривала довгих 11 років. В архіві міста Києва зберіглася купа листів від власників будівель до Київської міської управи, що поклали основу створення аудіо-запису історії Володимирського ринку та Києва, що транслювалася на святковому заході 1 грудня. Аудіо-запис з історіями про ринок став можливим завдяки підприємцю Володимирського ринку, власнику магазина «Ванілін» Руслану Колеснікову.

Історії про Київ 19 століття та романтична музика вінілових платівок перенесла учасників заходу в час таких відомих літературних творів як «За двома зайцями» та «Гранатовий браслет». А легендарний різдвяний сінгл «White Christmas» Бінга Кросбі, веселі музичні композиції 80-90 років нагадали про подальші новорічні свята.

Минає час, змінюються люди та технології, але певні традиції, устої та вподобання залишаються надовго. Щоб розуміти Київ та киян, потрібно знати історію міста. Столичні ринки, залишаючись класичними торговельними площадками, зберігають багато київських традицій та пам’ятають багато цікавих історій.

Последние Статьи
Звіт про управління комунального підприємства "Володимирський ринок" за 2021 рік
Звіт про управління комунального підприємства "Володимирський ринок" за 2021 рік ...»
24.05.2022    Просмотров: 24
Фінансова звітність КП "Володимирський ринок" за 2021 рік
   1. Звіт незалежного аудитора щодо фінансової звітності комунального підприємств ...»
24.05.2022    Просмотров: 12
ПРО СТРУКТУРУ, ПРИНЦИПИ ФОРМУВАННЯ ТА РОЗМІР ОПЛАТИ ПРАЦІ, ВИНАГОРОДИ, ДОДАТКОВОГО БЛАГА КЕРІВНИКА ТА ЗАСТУПНИКА КП "ВОЛОДИМИРСЬКИЙ РИНОК"
17.05.2022    Просмотров: 21