За давньою українською традицією, на Святвечір сідають за стіл тільки з появою першої зірки на небі

в переддень Різдва, обов’язково готують 12 страв — по одній на кожного з апостолів, або на кожен місяць року

За давньою українською традицією, на Святвечір сідають за стіл тільки з появою першої зірки на небі. Адже згідно Біблійної розповіді, саме вона вказала волхвам і пастирям місце народження Божого Сина.

Перш за все, на святковій трапезі пробують кутю. Її готують із немеленої пшениці, рису, вівса або ячменю та солодкої добавки – меду, цукру, родзинок, варення, цукатів, сухофруктів (зерно в куті символізує вічне життя і достаток, а солодкість – символ райського блаженства)

Почесними правом першим спробувати це обрядове блюдо володіє найстаріша людина в роду. Він благословить кутю і всі страви на столі, висловлює побажання кожному домочадцові. 


Після цього господиня подає до стола інші страви. Всі вони обов'язково повинні бути пісними і приготованими безпосередньо перед подачею. Традиційна їх кількість - дванадцять, за кількістю апостолів, які служили Ісусові. Запивають всі страви узваром - компотом із сухофруктів, який варять у великій кількості і п'ють під час зимових святкувань.Крім того, готують також традиційний український борщ і подають його з вушками - маленькими пельменями з грибами замість м'яса, вареники з різними начинками, картоплю і капусту, голубці, квасолю, рибу та інші пісні страви, які можуть навіть сильно відрізнятися, в залежності від традиційних переваг в різних регіонах України.

Купити всі необхідні продукти для святкового столу можливо на Володимирському ринку: різні сорти риби, якісний мед, різноманітні сухофрукти, крупа для куті, свіжі фрукти та овочі задовольнять найвибагливіший смак.

Володимирський ринок вітає своїх покупців та підприємців зі Святвечором!

Нехай Різдвяний святвечір принесе у ваш будинок особливий дух свята, добра, любові та щастя. Нехай Різдвяна зірка світить на всіх життєвих дорогах, допомагає вибрати правильний шлях і робити добрі вчинки! Бажаємо душевного спокою і тепла, чуйного серця і щирої любові!

Последние Статьи
Звіт про управління комунального підприємства "Володимирський ринок" за 2021 рік
Звіт про управління комунального підприємства "Володимирський ринок" за 2021 рік ...»
24.05.2022    Просмотров: 24
Фінансова звітність КП "Володимирський ринок" за 2021 рік
   1. Звіт незалежного аудитора щодо фінансової звітності комунального підприємств ...»
24.05.2022    Просмотров: 12
ПРО СТРУКТУРУ, ПРИНЦИПИ ФОРМУВАННЯ ТА РОЗМІР ОПЛАТИ ПРАЦІ, ВИНАГОРОДИ, ДОДАТКОВОГО БЛАГА КЕРІВНИКА ТА ЗАСТУПНИКА КП "ВОЛОДИМИРСЬКИЙ РИНОК"
17.05.2022    Просмотров: 22