Залишилося кілька днів до Пасхи, і ми пропонуємо розглянути святкові м’ясні справи на пасхальний стіл.

Буженина - святкова м'ясна страва

Залишилося кілька днів до Пасхи, і ми пропонуємо розглянути святкові м’ясні справи на пасхальний стіл. Що можна приготувати на свято?

Розглянемо класичні рецепти домашньої буженини.

 

Буженина прийшла до нас зі стародавніх часів східнослов’янських племен, що мешкали у верхів’ях Західного Бугу.

 

Відомий літописець Нестор писав про улюблені м’ясні страви цих людей, що велика кількість звіра в тамтешніх лісах давала змогу вирішувати продовольчі потреби без утруднень. Оскільки кабанячого м’яса було найбільше, то звичайнісіньким блюдом у лісових народів Побужжя була копчена або солона свинина.

Це була настільки звична їжа, що її навіть стали називати «буженина», тобто свою назву вона дістала від безпосередніх її кухарів — бужан (буженян). Східнослов’янські кулінари готували соковите та смачне запечене м’ясо.

Свинячий окіст без кістки, на якому для соковитості залишали невеликий шар сала, натирали сіллю і спеціями, нашпиговували різними приправами, часником, салом і запікали його запашним соком.

Сучасні рецепти. Буженина святкова

- Корейка (свиняча ) — 2 кг

- Ковбаса (сирокопчена, тонка, по довжині свинячої корейки)

- Соус-маринад (Теріякі) — 4-5 ст. л.

- Розмарин (свіжий, гілочки) — 3 шт.

- Чебрець (свіжий, гілочки) — 3 шт.

- Перець чорний (свіжозмелений)

Для цієї буженини краще купити шматок свинячої корейки. Відділити зайве, формуючи округлу форму.

За допомогою довгого тонкого ножа зробити наскрізний отвір у центрі. Розширити його можна так: спочатку вставте по одному пальцю з кожного боку отвору, потім по два. Ширини отвору повинно вистачити для тонкої палиці ковбаси. Покладіть м’ясо в глибоку посудину й додайте соус-маринад Теріякі. Змочіть соусом усю поверхню м’яса, влийте трохи в отвір, який ви виконали. Залиште маринуватися на 2–3 години, можна на ніч — буде тільки смачніший. Не забувайте перевертати шматок, щоб м’ясо промаринувалося більш рівномірно. Відріжте від палиці сирокопченої ковбаси шматок, рівний за довжиною вашому шматку м’яса і протягніть його в отвір. Рясно посипте м’ясо свіжозмеленим перцем, покладіть на нього гілочки розмарину й чебрецю та обмотайте кулінарною ниткою. Це робити необхідно, навіть якщо ви не додаватимете трави, оскільки завдяки цій процедурі шматок м’яса буде рівним і м’ясо щільно прилягатиме до ковбаси. Відповідно нарізка вийде акуратною та красивою.

Перекладіть м’ясо у форму для запікання, накрийте фольгою. Маринад, що залишився, не виливайте, кожні 20–30 хвилин ним потрібно буде змащувати буженину. Запікати за 220 градусів 40 хвилин, потім фольгу зняти, ввімкнути конвекцію і підрум’янити м’ясну кірочку ще впродовж 20 хвилин. Я користувалася термометром, щоб не пересушити м’ясо. Залежно від розміру шматка м’яса та особливостей вашої духовки, часу для запікання може знадобитися більше або менше.

Буженину слід нарізувати після повного охолодження. Нитку й палички від трав треба зняти, листочки можна залишити. У вас вийде шалено смачно — зсередини м’ясо просочилося жирком від сирокопченої ковбаси, а зовні ароматами розмарину та чебрецю, додає пікантності й маринад Теріякі. Буженина повинна мати рум’яну глянсову кірочку.

запрошуємо всіх на Володимирський ринок за святковую бужениною та смачним м'ясом!

Последние Статьи
Володимирський ринок став локацією для багатосерійного проекту «Слід»
                 В кінці липня цього року Володимирськи ...»
15.09.2020    Просмотров: 179
Стихійна торгівля – Не стихійні прибутки за небезпечний товар
 КП «Володимирський ринок» завжди славився якісними товарами. Продукти харчування, що виглядают ...»
09.09.2020    Просмотров: 73
Фінансова звітність КП "Володимирський ринок" за 2019 рік
  1. Звіт незалежного аудитора щодо фінансової звітності комунального підприємства "Вол ...»
17.07.2020    Просмотров: 287